Jakie kubki jednorazowe lepiej wybrać?

Redakcja

10 maja, 2024

Nie zawsze użycie klasycznych naczyń jest najlepszym rozwiązaniem. Często korzystamy z rozwiązań, które przyspieszają sprzątanie, bo nie trzeba ich myć. Chodzi tu o sztućce, talerzyki i kubki jednorazowe. Używa się ich w domu, ale też lokalach gastronomicznych. Czy to dobry wybór? Jakie mogą być jednorazowe kubki? Sprawdzamy, czy istnieją lepsze i gorsze wybory w tej materii.

Gdzie sprawdzają się kubki jednorazowe?

Z kubków jednorazowych możemy korzystać właściwie na każdym towarzyskim spotkaniu. Są doskonałe w czasie grillowania i na innych imprezach plenerowych. To opcja bezpieczna dla dzieci, bo kubek jednorazowy się nie potłucze.

Ale to nie wszystkie możliwości. Nikogo nie zdziwi widok kubków jednorazowych w punktach gastronomicznych, które serwują napoje na wynos, kinach czy na stacjach benzynowych. Oprócz praktyczności i wygody, kubki jednorazowe świetnie sprawdzą się jako reklama. W restauracjach i kawiarniach często dostaniemy napój w kubku z nadrukiem.

Z czego robi się jednorazowe kubki?

Najczęściej spotykane są jednorazowe kubki plastikowe i z papieru. Ich zastosowanie jest niemal identyczne, ale każdy z tych materiałów ma inne cechy, które przyczyniają się do tego, kiedy które kubki jednorazowe będą lepszym rozwiązaniem.

  1. Kubki papierowe jednorazowe są doskonałe do gorących i zimnych napojów. Choć papier pod wpływem temperatury może z czasem stracić stabilność, to takie naczynia nie są przeznaczone do długiego przechowywania płynów. Jeśli chcemy szybko napić się kawy, herbaty, a nawet zupy to najczęściej wlejemy płyn właśnie w kubek papierowy.
  2. Kubki z plastiku są dłużej znane, ale coraz rzadziej używane. Lepiej przewodzą temperaturę, dlatego zastosowanie ich do gorących napojów może grozić poparzeniem. Plastik jest też podatny na nagrzewanie i jednorazowe naczynia z plastiku mogą niszczeć, a co gorsza wchodzić w reakcję z substancją w środku.

Papierowe kubeczki jednorazowe mają więc więcej zalet. Tym, co łączy oba rodzaje produktów są wieczka. Zarówno plastikowe, jak i papierowe kubki można zakryć, co docenimy w podróży autem i podczas spaceru.

Jednorazowy kubek a ekologia

Bezpieczeństwo środowiska naturalnego to ważny aspekt, który wiele osób (w tym przedsiębiorców) bierze pod uwagę wybierając jednorazowe kubki do kawy i napojów zimnych. Bardziej ekologiczne kubki jednorazowe powstają z papieru. Plastik dłużej się rozkłada, zanieczyszczając otoczenie. Ponadto papierowe kubeczki w pełni nadają się do recyklingu.

Są to naczynia, z których warto korzystać, ale zanim zaczniemy, dobrze będzie zastanowić się, które produkty najlepiej wybrać.

Artkuł gościnny.

Polecane: